Ukrayna’da Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimi

Bize Ulaşın

Ukrayna’da Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimi

Lisans eğitiminden sonra devam etmek isteyenler yüksek lisans ve doktora eğitimi ile öğrenimlerini devam ettirebilirler.  Akademisyen olarak kariyerini sürdürmek isteyenler ya da mesleğindeki saygınlığını arttırmak isteyenler farklı alanlarda yüksek lisans ve doktora yapabilirler. Yurtdışında yabancı bir dil öğrenerek lisansüstü eğitimi tamamlamak geleceğiniz için çok doğru bir seçim olacaktır.

 

Ukrayna lisans eğitiminde olduğu gibi yüksek lisans eğitiminde de Türk öğrenciler tarafından en çok tercih edilen üniversiteler arasındadır. Ukrayna’da yüksek lisans ve doktora eğitimi veren üniversiteler köklü eğitim kurumları olduğu için aldığınız diplomanın geçerliliği çok yüksek olacaktır. Avrupa’nın en kaliteli üniversitelerinde kaliteli bir eğitim kadrosuyla ve gelişmiş sosyal yaşamıyla lisansüstü eğitiminizi sürdürmek istiyorsanız Ukrayna’yı tercih edebilirsiniz.

 

Ukrayna’da Yüksek Lisans ve Doktoru Eğitimi Hakkında Genel Bilgiler

Ukrayna’da yüksek lisans eğitimleri 1.5-2 yıl gibi bir sürede tamamlanacaktır.  Türkiye’den de Ukrayna’ya giderek yüksek lisans yapabilirsiniz. Ukrayna’da yüksek lisans yapabilmek için bir not ortalaması tutturmanız gerekmiyor. Ayrıca bir sınav geçmenize de gerek yok. Birçok bölümde yüksek lisans diplomasında YÖK denkliği de vardır.

 

Ukrayna’da doktora eğitimi tercih edeceğiniz bölüme göre 3-5 yıl arasında değişiyor. Doktora eğitiminde de yüksek lisans ortalamanız önemli değil. Master diploması olan her Türk vatandaşı Ukrayna’da doktora eğitimini tamamlayabilir.  Avrupa Birliği ülkeleri ve Türkiye’de doktora diplomalarınız tanınmaktadır. Ukrayna’da yüksek lisans ve doktora eğitimi için başvuru sürecinde sizlere her konuda destek oluyoruz.

 

Ukrayna’da Yüksek Lisans ve Doktora Ücretleri

Ukrayna’da yüksek lisans ücretleri diğer Avrupa ülkelerine göre çok daha uygun fiyatlıdır. Doktora ücretleri de ekonomiktir. Ayrıca ülkede sosyal hayat hızlı ve ucuzdur. Türkiye’de ortalama maddi durumu olan öğrenciler de Ukrayna’da yüksek lisans ve doktora yapabilirler.

 

Ukrayna’da yüksek lisans ve doktora eğitimi için başvurular haziran ve eylül ayları arasında yapılıyor.  başvuru sürecinde, kayıt işlemlerinde, konaklama bulmada ve ulaşım için bilet ayarlamada tüm detaylar için danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Profesyonel danışmanlık ekibimizle Ukrayna’da yüksek lisans ve doktora eğitimleriniz için tüm konularda sizlere titizlikle yardımcı oluyoruz.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir