Ukrayna’da Yazılım Mühendisliği Okumak

Bize Ulaşın

Ukrayna’da Yazılım Mühendisliği Okumak

Ukrayna’da Yazılım Mühendisliği Okumak; Dijital dönüşümle birlikte yazılım alanına olan ihtiyaç ve yönelim büyük bir artış gösterdi. Üniversitelerde yazılım mühendisliği bölümüne olan talep kısa bir süre içinde arttı. Yazılım mühendisliği eğitimini çok uygun maliyetlerle yurtdışında alabilmeniz mümkün. Ukrayna’da yazılım mühendisliği okumak isteyenler kalifiye eğitim kadrosu, köklü üniversiteler ve renkli şehirlerde lisans eğitimlerini tamamlayabilirler.

 

Ukrayna üniversitelerinde yazılım mühendisliği 4 yıllık bir lisans eğitimi sonunda tamamlanıyor. Ukrayna üniversitelerine yazılım mühendisliği okuyanlar aynı zamanda üniversite destekli meslek hayatına da iyi bir yerden başlayabilirler. Ülkedeki üniversitelerin önemli bir bölümü dünya genelinde ilk 1000 içinde yer alan eğitim kurumlarıdır. Bu yüzden aldığınız diploma uluslararası alanda nitelikli bir belge olacaktır. Ukrayna yazılım mühendisliği diploması YÖK denkliği olan bir diplomadır.

 

Ukrayna’da Yazılım Mühendisliği Olan Üniversiteler

Ukrayna’da yazılım mühendisliği olan üniversiteler arasında Lviv Ulusal Politeknik Üniversitesi, Odessa Ulusal Politeknik Üniversitesi, Harkov Politeknik Üniversitesi, Kiev Politeknik Üniversitesi gibi köklü kurumlardır. İstediğiniz eğitim kurumunda yazılım mühendisliği bölümünü sınavsız olarak okuyabilirsiniz.

 

Yazılım mühendisliği ülkemizde de çok aranan bir iş kolu haline geldi. Bu yüzden Ukrayna üniversitelerinden alacağınız yazılım mühendisliği diplomasıyla ülkemizde önemli kurumlarda iş bulabilirsiniz. Ukrayna’da yazılım mühendisliği lise mezunu olan herkes tarafından lise diplomasını sunarak okunabilecek bir bölümdür. Ülkemizden her sene onlarca öğrenci yazılım mühendisliği okumak için Ukrayna’yı tercih ediyor.

 

Ukrayna’da Yazılım Mühendisliği Ücretleri

Ukrayna’da eğitim ücretleri diğer Avrupa ülkelerine göre çok daha ucuzdur. Ukrayna’da yazılım mühendisliği ücretleri genelde Dolar üzerinden belirlenmektedir. Eğitim masrafları 4 yıl için Türkiye’deki herhangi bir bölümde ödeyeceğiniz bedelle aynı seviyelerdedir. Üstelik Ukrayna’da hayat da çok uygun maliyetli olduğu için bu ülkede yazılım mühendisliği bölümünü maddi açıdan zorlanmadan okuyabilirsiniz.

 

Ukrayna’da yazılım mühendisliği okumak isteyenler tüm eğitim kurumlarının güncel fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayabilirler. Sizlere Ukrayna’da yazılım mühendisliği okumanız için gerekli belgeler ve süreç hakkında profesyonel danışmanlık hizmeti veriyoruz. Ukrayna’da Yazılım Mühendisliği bölümünü burslu olarak da okuyabilirsiniz. Devlet bursu ya da özel kurum burslarıyla bu alanda lisans ve yüksek lisans eğitimlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir