Ukrayna’da Uçak Mühendisliği Okumak

Ülkemiz birkaç yıl içinde özellikle savunma sanayiinde millileşme hamlesi ile büyük yatırımlar gerçekleştiriyor. Gerek devlet gerekse de birçok özel firma özellikle yerli uçak ve helikopter üretimi konusunda büyük projelere imza atıyor. Bu yüzden ülkemizde uçak mühendislerine olan ihtiyaç her geçen gün artıyor. Dünyada da bu alanda birçok devlet projeler yürütmeye başladı. Ukrayna’da uçak mühendisliği okumak konusunda karar verirseniz dünyanın birçok yerinde prestijli bir diplomayla iş bulabilirsiniz.

Ukrayna’da uçak mühendisliği ülkedeki birçok şehirde ve üniversitede bulunuyor. Ülkenin eğitim sistemi uygulamalı ve öğrenci merkezli olduğu için uçak konusunda yoğun bir bilgi ve pratik alt yapıyla mezun olabilirsiniz.  Uçak mühendisliği alanında eğitim kadrosu da dünyanın en önemli ekiplerinden meydana gelmektedir.  Ukrayna uçak mühendisliği lise diplomasıyla başvurabileceğiniz bir bölümdür. Sınav stresi olmadan sınavsız üniversite okumanın keyfini sürebilirsiniz

 

Ukrayna’da İnşaat Mühendisliği Olan Üniversiteler

Ukrayna’da uçak mühendisliği olan üniversiteler hakkında sizlere detaylı bilgi verelim. Ukrayna’da uçak mühendisliği; Harkov Ulusal Havacılık ve Uzay Üniversitesi,  Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi eğitim kurumlarında bulunuyor. Yani Ukrayna’da bu bölümü okumak isteyenler çok prestijli bir bölümden mezun olabilirler. Sizler de çok özel  ve önü açık bir bölümden mezun olmak istiyorsanız uçak mühendisliğini tercih edebilirsiniz.

Uçak mühendisliği eğitimi için Ukrayna üniversiteleri Rusça, İngilizce ve Ukraynaca eğitim vermektedir.  Aldığınız diplomanın ülkemizde YÖK denkliği de bulunuyor. Ayrıca Bologna Anlaşması sayesinde tüm Avrupa Birliği ülkelerinde de geçerli olacaktır.

 

Ukrayna’da Elektronik Mühendisliği Fiyatları

Ukrayna’da uçak mühendisliği fiyatları dünyadaki birçok ülkeyle karşılaştırdığımızda çok uygun fiyatlıdır. Ukrayna’da uçak mühendisliği okuyanlar çok düşük bir bütçeyle hem mutlu olabilecekleri hem de rahat bir hayat sürebilecekleri bir mesleğe sahip olabilirler.  Ukrayna’da uçak mühendisliği eğitiminizden önce hazırlık okumak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Ukrayna’da uçak mühendisliği okumak için bize ulaşın ve daha önce yolladığımız yüzlerce öğrenciden biri olun. Sizlere burs, başvuru süreci, vize işlemleri, konaklama işlemleri gibi tüm konularda yardımcı oluyoruz.  Uçak mühendisliği hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen danışmanlarımızla görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir