Ukrayna’da Psikoloji Okumak

İnsan doğuştan sosyal bir varlıktır. Bu yüzden son yüzyıllarda insana olan değer daha fazla anlaşılmaya başladı. Özellikle kaliteli ve insan odaklı eğitim sistemlerinde insana değer ön plandadır. Bu yüzden Psikoloji bilimi son yıllarda popüler hale geldi. Türkiye’de birçok üniversitede Psikoloji okuyabileceğiniz gibi Ukrayna’da Psikoloji okumak da seçenekler arasındadır.

Ukrayna insan odaklı bir eğitim sistemine sahiptir. Ezberci eğitimden uzak kaliteli bir eğitim anlayışında  uygulamalı Psikoloji eğitimi alabilirsiniz. Üniversite eğitiminizi Ukrayna’da almak istiyorsanız en iyi seçimlerden biri Psikoloji bölümü olacaktır. Ukrayna Psikoloji bölümünü en uygun fiyatlarla okuyabilirsiniz. Diploma aldığınızda uluslararası alanda geçerli nitelikli bir diplomaya sahip olursunuz. Ukrayna üniversiteleri Doğu Avrupa ve dünyanın en köklü  eğitim kurumları arasında yerini alıyor.

Ukrayna’da Psikoloji Olan Üniversiteler

Ukrayna’da Psikoloji olan üniversiteler ülkedeki en çok tercih edilen kurumlardır. Türk öğrencilerin en çok tercih ettiği şehir ve üniversitelerde Psikoloji okumaya başlayabilirsiniz. Ukrayna’da Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi,  Harkov Ulusal Havacılık ve Uzay Üniversitesi,  Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi,  Kiev Ulusal Taras Shevchenko  Üniversitesi,  Harkov Politeknmik Üniversitesi, Lviv Ivan Franko Ulusal Üniversitesi, Sumy Devlet Üniversitesi,  Harkov Ulusal Karazin Üniversitesi gibi kurumlarda  Psikoloji bölümü vardır.

Ukrayna’da Psikoloji okumak istiyorsanız başvuru için bir sınava girmenize gerek yok. İstediğiniz üniversiteyi seçerek Ukrayna’da Psikoloji eğitiminize başlayabilirsiniz.  Bunun için sadece lise diplomanız yeterlidir. Lise diplomanızla istediğiniz Ukrayna üniversitesinde Psikoloji bölümüne girebilirsiniz.

Ukrayna’da Psikoloji Fiyatları

Ukrayna’da Psikoloji fiyatları üniversiteye göre değişmektedir.  Şehirler ve okullar arası bölümlerde fiyat farklılıkları vardır. Ukrayna’da Psikoloji okuyanların aldığı diplomalar YÖK denkliğine sahiptir. Ayrıca Bologna Anlaşması kapsamında Ukrayna Psikoloji diplomaları tüm Avrupa ülkelerinde de geçerlidir. Fiyat bilgisi için bize ulaşabilirsiniz.

Ukrayna’da Psikoloji okumak için burs da alabilirsiniz. Kredi Yurtlar Kurumu ya da diğer özel bursları alarak lisans eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Ukrayna’da Kiev, Harkov, Odessa gibi birçok şehirde Psikoloji eğitimi alınabilir. Ukrayna’da Psikoloji bölümü Rusça, İngilizce ve Ukraynaca olarak okutulmaktadır. Başvuru süreci hakkında bilgi almak ve başvurunuzu yönetecek profesyonel bir ekiple çalışmak için bizi arayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir