Ukrayna’da Mimarlık Okumak

Ukrayna’da Mimarlık Okumak; Mimarlık her dönem öğrenciler tarafından tercih edilen bir meslek olmuştur. Ülkemizde Mimarlık eğitimi devlet üniversiteleri ve özel üniversitelerde verilmektedir. Yurtdışında Mimarlık eğitimi almak isteyen öğrenciler son zamanlarda Ukrayna’yı tercih etmeye başlamıştır. Ukrayna’da Mimarlık okumak sınav stresi yaşamaktan kurtulmak isteyen gençlerin tercihidir.

 

Ukrayna üniversiteleri dünya sıralamasında ilk 1000 içinde bulunmaktadır. Köklü üniversitelerde Mimarlık eğitimi almak istiyorsanız Ukrayna’yı seçebilirsiniz. Ülkede Mimarlık okumak isteyenler için eğitim dili Rusça, İngilizce ve Ukraynaca olacaktır. Dil bilmeyenler Mimarlık bölümü öncesinde 1 yıl hazırlık da okuyabilirler. Seçkin bir eğitim kadrosuyla Ukrayna’da Mimarlık eğitimi alabilirsiniz. Ukrayna’da mimarlık eğitimi 4 yıl sürmektedir. Ayrıca lisans eğitiminin yanında Ukrayna’da yüksek lisans eğitimi de alabilirsiniz.

 

Ukrayna’da Mimarlık Olan Üniversiteler

Ukrayna’da Mimarlık olan üniversiteler ülkenin köklü üniversiteleridir. Odessa ve Kiev şehirlerindeki üniversitelerde Mimarlık eğitiminizi alabilirsiniz. Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisi, Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Teknik Üniversitesi, Odessa Ulusal Politeknik Üniversitesi, Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi, Kiev Politeknik Üniversitesi gibi birçok kurumda Mimarlık lisans eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.

 

Ukrayna üniversitelerinden alacağınız diploma ile YÖK denklik belgesi de alabilirsiniz. Mimarlık diplomanızla Türkiye’de birçok firmada iş bulabilir ya da kendi ofisinizi açabilirsiniz. Ukrayna’da mimarlık okuyabilmek için bir sınava girmeniz de gerekmiyor. Lise eğitiminizi tamamladıktan sonra lise mezuniyet belgenizle birlikte Ukrayna’da istediğiniz üniversiteye kayıt yaptırarak lisans ve yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz.

 

Ukrayna’da Mimarlık Fakültesi Ücretleri

Ukrayna’da eğitim olanakları diğer ülkelere göre daha uygun fiyatlıdır. Yurtdışında köklü bir üniversiteden bütçenizi zorlamayacak şekilde mezun olarak dünyanın birçok yerinde geçerli olan bir diplomaya sahip olabilirsiniz. Ukrayna’da mimarlık fakültesi ücretleri için bizden bilgi alabilirsiniz Ukrayna’da güncel Mimarlık fakültesi fiyatlarını sizlerle paylaşıyoruz.

 

Ukrayna’da Mimarlık okumak için başvuru süreci konusunda bizden danışmanlık desteği alabilirsiniz. Ukrayna’da eğitim alan kişiler Kredi Yurtlar Kurumu bursuyla 4 yıl boyunca lisans eğitimlerini tamamlayabilirler. KYK bursu yüksek lisans öğrencilerine de verilmektedir. Ukrayna’da Mimarlık eğitimi alabilmek için gerekli belgeleri, başvuru sürecini ve masrafları hemen bizimle iletişim kurarak öğrenebilir ve işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir