Ukrayna’da Isı ve Enerji Mühendisliği Okumak

Bize Ulaşın

Ukrayna’da Isı ve Enerji Mühendisliği Okumak

Isı ve enerji geleceğin en önemli alanları arasındadır. Devletler artık enerji savaşları yapmaktadır. Durum böyle olunca enerji mühendisi ihtiyacı hem dünyada hem de Türkiye’de her geçen gün artmaktadır.  Ülkemizde enerji mühendisliği eğitimi henüz daha gençtir. Bu yüzden yurtdışında ısı ve enerji mühendisliği okuyabilirsiniz.  Ukrayna’da ısı ve enerji mühendisliği okumak size birçok konuda kolaylıklar sağlayacaktır.

Ukrayna’da üniversite okumak istiyorsanız ancak bir geleceği olan bir bölüm arıyorsanız ısı ve enerji mühendisliği tam da size göredir. Ülkede Odessa, Kiev gibi birçok büyük şehirde üniversite okuyabilirsiniz. Ukrayna ısı ve enerji mühendisliği lisans eğitimi okuyabilirsiniz. İsterseniz öncelikle hazırlık eğitimi de alabilirsiniz. Hazırlık eğitiminiz istediğiniz üniversitede olacaktır.

Ukrayna’da Isı ve Enerji Mühendisliği Olan Üniversiteler

Ukrayna’da ısı ve enerji mühendisliği olan üniversiteler ülkenin en köklü eğitim kurumlarıdır. Ukrayna’da Harkov Politeknik Üniversitesi, Kharkiv Ulusal Teknik Üniversitesi gibi kurumlarda ısı ve enerji mühendisliği okuyabilirsiniz. Mühendislik fakültesinde son derece gelişmiş bir uzman akademik personelden kaliteli bir eğitim alabilirsiniz.

Ukrayna’da ısı ve enerji mühendisliği okumak uygulamalı eğitimiyle de dikkat çekmektedir. Ülkede uygulamalı eğitim aldığınız için mesleğe başladığınızda da hiçbir sorun yaşamazsınız.  Ayrıca aldığınız diploma da YÖK tarafından tanındığı için ülkemizde sorun yaşamadan mesleğinizi yapabilirsiniz. Aldığınız diplomanın Bologna Anlaşması kapsamında Avrupa Birliği ülkelerinde de geçerliği vardır.  Bunun yanında aldığınız diploma dünyanın birçok ülkesinde de geçerli bir diplomadır.

Ukrayna’da Isı ve Enerji Mühendisliği Fiyatları

Ukrayna’da ısı  ve enerji mühendisliği fiyatları aynı kalitedeki birçok Avrupa ülkesine göre çok daha uygun fiyatlıdır.  Ülkede üniversite ücretleri Dolar üzerinden veriliyor. Ayrıca aldığınız eğitim İngilizce, Rusça ya da Ukraynaca olabilir. Dil konusunda bir sorun yaşıyorsanız hazırlık eğitimi aldıktan sonra da lisans eğitiminize devam edebilirsiniz.

Ukrayna’da ısı ve enerji mühendisliği okumak için bir sınava girmeniz gerekmiyor. Ülkede üniversite eğitimi için Türk öğrencilerden sadece lise diploması isteniyor.  Lise diplomasını vererek istediğiniz Ukrayna üniversitesinde ısı ve enerji mühendisliği okumaya başlayabilirsiniz. Başvuru süreci hakkında danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir