Ukrayna’da İnşaat Mühendisliği Okumak

Bize Ulaşın

Ukrayna’da İnşaat Mühendisliği Okumak

Ülkemizde son yıllarda en çok gelişen sektörlerin başında inşaat sektörü geliyor. İnşaat sektörü hem bina yapımı hem de Türkiye’nin birçok alanda imarı konusunda başarılı bir dönem geçiriyor. Bu yüzden üniversite bölümleri arasında inşaat mühendisliği de öne çıkmaya başladı. Ukrayna’da birçok bölümde olduğu gibi inşaat mühendisliği de okuyabilirsiniz. Ukrayna’da inşaat mühendisliği okumak konusunda bir seçim yaparsanız üniversite sınavına hazırlanmanız da gerekmiyor. Sadece lise diplomanızla inşaat mühendisliği eğitiminize başlayabilirsiniz.

 

Ukrayna’da inşaat mühendisliği için Odessa, Kiev, Donetsk, Harkov gibi birçok şehirde üniversite bulabilirsiniz. Sosyal hayatı gelişmiş ve fırsatların çok olduğu bir ülkede inşaat mühendisliği okuyarak uluslararası arenada prestijli bir diplomaya sahip olabilirsiniz. Ayrıca eğitim sürecinizde gelişmiş alt yapı ve alanında uzman eğitim kadrosuyla çalışabilirsiniz.

 

Ukrayna’da İnşaat Mühendisliği Olan Üniversiteler

Ukrayna’da inşaat mühendisliği olan üniversiteler konusunda bilgi almak istiyorsanız bize ulaşın ve danışmanlarımızdan bilgi alın. Ukrayna’da inşaat mühendisliği; Lviv Ulusal Politeknik Üniversitesi, Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisi, Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Teknik,  Odessa  Ulusal Politeknik Üniversitesi,  Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi,  Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi, Harkov Politeknik Üniversitesi, Sumy Devlet Üniversitesi, Harkov Ulusal Karazin Üniversitesi,  Kiev Politeknik Üniversitesi gibi kurumlarda yer alıyor.

İnşaat mühendisliği eğitimini Ukrayna’da aldığınızda hem Avrupa Birliği ülkelerinde, hem Türkiye’de hem de dünyanın birçok ülkesinde geçerli bir diplomaya sahip olabilirsiniz.  Üstelik hangi liseyi bitirirseniz bitirin sadece diplomanızla sınava hazırlanmadan bölüme giriş yapabilirsiniz.

 

Ukrayna’da inşaat Mühendisliği Fiyatları

Ukrayna’da inşaat mühendisliği fiyatları dünyanın birçok ülkesine göre çok uygundur.  Ukrayna’da inşaat mühendisliği bulunan üniversitelere göre fiyatlar değişmektedir. 2020 yılı Ukrayna inşaat mühendisliği fiyatları için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. İnşaat mühendisliği bulunan üniversitelerde bu bölümü İngilizce, Rusça ya da Ukraynaca okuyabilirsiniz. Lisans eğitiminize başlamadan önce dil öğrenimi için hazırlık da okumanız gerekiyor.  Danışmanlarımızdan hazırlık eğitimi konusunda da destek alabilirsiniz.

 

Ukrayna’da inşaat mühendisliği okumak istiyorsanız Türkiye tarafından verilen burslarla eğitiminizi kolayca sürdürebilirsiniz.   İnşaat mühendisliği başvuruları için bize ulaşarak danışmanlık desteği almaya başlayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir