Ukrayna’da Hazırlık Okumak

Türk öğrenciler liseyi bitirdikten sonra üniversite sınav stresinde çok yıpranıyor. Bu durumun önüne geçebilmek için birçok öğrenci yurtdışı eğitimini tercih ediyor. Çünkü başka ülkelerdeki üniversitelerde sınav stresi çekmeden sadece diplomanızla eğitim alabilirsiniz. Ukrayna Türk öğrenciler tarafından en çok tercih edilen ülkelerin başında geliyor. Ukrayna’da dil eğitim alarak hiçbir sorun yaşamadan eğitiminizi sürdürebilirsiniz. Ukrayna’da dil öğrenmek için hazırlık eğitimi almalısınız.

Ukrayna’da hazırlık okumak  birçok öğrencinin tercihidir. Ülkede öğretim dili İngilizce, Rusça ya da Ukraynaca olabilir. Bu yüzden dil öğrenmeden okula direkt başlamanız sakıncalıdır. Ülkedeki tüm üniversitelerde birçok bölümde bir sene hazırlık eğitimi alarak dil sorununuzu çözebilirsiniz.  Hazırlık eğitimini isterseniz dil bildiğinizi kanıtlayarak okumadan direkt olarak bölüme başlayabilirsiniz.

Ukrayna’da Hazırlık Eğitimi ve Ücretleri

Ukrayna’da lisans eğitimi öncesi öğrenciler hazırlık eğitiminden geçiyor. Ukrayna’da hazırlık eğitimi 9 ay sürüyor. Bu süre boyunca istediğiniz dili öğrenebilirsiniz. Türk öğrenciler hazırlık eğitiminde en çok Rusçayı tercih ediyor. Ülkedeki birçok bölümde Rusça eğitim vardır. Ayrıca İngilizce ya da Ukraynaca da hazırlık okuma şansınız vardır.

Ukrayna’da hazırlık eğitimi sadece dil  bazlı olarak görülmemelidir. Çünkü ülkenin kaliteli eğitim sisteminde hazırlık durumları Akademik Hazırlık ve Temel Eğitim adı altında verilir. Öğrenciler lisans eğitimine karar verdikten sonra hazırlık eğitimine başlayabilirler. Ukrayna’da hazırlı eğitimi ve ücretleri için detaylı bilgi almak istiyorsanız bize ulaşmanız yeterlidir.

Ukrayna’da Hazırlık Eğitimi

Ukrayna’da hazırlık eğitimi aldığınız üniversite için özel bir tercih yapmanıza gerek yok. Ülkedeki tüm üniversitelerde başarılı bir hazırlık eğitimi alabilirsiniz. Hazırlık eğitimini geçen öğrenciler Ukrayna Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen Rusça ya da İngilizce sertifika alırlar. Bu sertifikalar ile eğitim dili Rusça ya da İngilizce olan tüm Ukrayna üniversitelerinde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi alabilirsiniz.

Ukrayna’da hazırlık okumak istediğinizde bazı üniversiteler kendi dil yeterlilik sınavını da yapabilmektedir. Ukrayna’da üniversite okumak isteyenler çok uygun fiyatlarla hazırlık eğitimini tamamlayabilir ve sonrasında lisans eğitimine başlayabilirler. Ukrayna’da hazırlık okuyabilmek için gerekli tüm işlemler konusunda bize ulaşarak profesyonel danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir