Ukrayna’da Gemi Kaptanlığı Okumak

Denizcilik alanında hem ülkemizde hem de dünyada her zaman personele ihtiyaç vardır. Özellikle gemi kaptanlığı her zaman ilgi gösterilen ve ihtiyaç duyulan bir alandır. Yurtdışında birçok okulda üniversite eğitiminizde gemi kaptanlığı okuyabilirsiniz. Ukrayna’da gemi kaptanlığı okumak Türk öğrenciler tarafından sıkça tercih edilen bir seçenektir.

Ukrayna’da birçok üniversite özel gemicilik alanında eğitim vermektedir. Uygulamalı kaptanlık eğitimi sayesinde sizler de Ukrayna’dan başarılı bir gemi kaptanı olarak mezun olabilirsiniz. Gemi kaptanlığından mezun olduktan sonra birçok kurumda iş bulabilirsiniz. Dünyanın en kaliteli gemi kaptanlığı eğitimi veren ülkeler arasında Ukrayna bulunmaktadır. Ukrayna gemi kaptanlığı uzman bir kadrodan hem pratik hem de teorik eğitimi alabileceğiniz bir bölümdür.

Ukrayna’da Gemi Kaptanlığı Olan Üniversiteler

Ukrayna’da gemi kaptanlığı olan üniversiteler nitelikli eğitimleri ve köklü yapılarıyla bilinirler. Ülkede  Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi gemi kaptanlığında en çok tercih edilen ülkedir. Gemi kaptanlığı eğitiminizde seyrüsefer, pilotaj, uluslararası denizcilik hukuku, gemi kontrol, ekonomi, kargo taşımacılığı teknolojisi yönetimi ve ticari kanal operasyonları gibi birçok konuda pratik eğitim alabilirsiniz.

Ukrayna’da gemi kaptanlığı okumak için yapmanız gereken tek şey liseden mezun olduktan sonra başvuru yapmaktır. Gemi kaptanlığı eğitimi için Ukrayna üniversiteleri sınav şartı getirmez. Ülkede lise diplomasıyla mezun olduğunuz bölüm önemli olmaksızın gemi kaptanlığı okuyabilirsiniz.  Başvuru sürecinde bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Ukrayna’da Gemi Kaptanlığı Ücretleri

Ukrayna’da gemi kaptanlığı ücretleri çok uygun maliyetlidir. Ülkede gemi kaptanlığı ücretleri Dolar üzerinden verilmektedir.  Ülkemizde okuyacağınızdan çok daha uygun bir maliyetle üniversite okuyabilirsiniz. Gemi kaptanlığı bölümü Ukrayna’da Avrupa’nın birçok ülkesine göre çok daha kalitelidir. Aldığınız diploma ise dünyada ve Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olacaktır. Ukrayna diploması ayrıca YÖK denkliği de vardır.

Ukrayna’da gemi kaptanlığı okumak diploma aldığınızda iş garantili dahi olabilir. Gemi kaptanlığı eğitimi İngilizce ve Rusça olduğu için yabancı dil konusunda da kendinizi geliştirebilirsiniz. Ukrayna’da gemi kaptanlığı için üniversite başvuru süreci, gerekli belgeler, konaklama ya da ulaşım gibi tüm detaylar hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir