Ukrayna’da Endüstri Mühendisliği Okumak

Bize Ulaşın

Ukrayna’da Endüstri Mühendisliği Okumak

Türkiye’de birçok bölüm sınav puanı yüksekliği sebebiyle öğrenciler tarafından tercih edilemiyor. Sınav stresi özellikle lisede öğrenciler için çok büyük bir sorun haline geliyor. Ancak sınavsız üniversite okumak için yurtdışı çok önemli bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Ukrayna’da sınava girmeden üniversite okuyabilirsiniz. Ukrayna’da Endüstri Mühendisliği  okumak Türk öğrenciler arasında en popüler seçenekler arasında geliyor.

Ukrayna kaliteli eğitim sistemi ve öğrenci merkezli eğitimiyle çok sık tercih edilmektedir. Özellikle endüstri mühendisliği bölümlerinde okuyan öğrenciler iş hayatında donanımlı olarak başlıyorlar. Bunun yanında Ukrayna endüstri mühendisliği son derece uygun maliyetli okullar arasında yer alıyor. Sınav stresinden uzak yabancı bir ülkede endüstri mühendisliği okumak istiyorsanız Ukrayna’yı tercih edebilirsiniz.

Ukrayna’da Endüstri Mühendis Olan Üniversiteler

Ukrayna’da endüstri mühendisliği olan üniversite sayısı fazladır. Ülkede birçok büyük şehirde ve köklü üniversitede mühendislik fakültesinde endüstri mühendisliği bölümlerini bulabilirsiniz. Ülkede Harkov Ulusal Havacılık ve Uzay Üniversitesi,  Odessa  Ulusal Politeknik Üniversitesi,  Kiev Ulusal Havacılık  Üniversitesi,  Kiev  Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi,  Harkov Politeknik Üniversitesi,  Sumy Devlet Üniversitesi,  Harkov  Ulusal Karazin Üniversitesi,  Kiev Politeknik Üniversitesi gibi köklü okullarda endüstri mühendisliği lisans eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.

Ukrayna’da endüstri mühendisliği okumak  isteyenler için birçok kurumda YÖK denkliği de vardır. Ayrıca Ukrayna üniversiteleri Bologna anlaşmasına da uygun olduğu için tüm kurumlarda uluslararası diploma almış olursunuz. Aldığınız diploma sayesinde ülkemizde çok sayıda kurumda endüstri mühendisi olarak çalışabilirsiniz.

Ukrayna Endüstri Mühendisliği Fiyatları

Ukrayna’da endüstri mühendisliği fiyatları okul bazında değişmektedir. Okullarda genelde Dolar üzerinden ücret alınıyor. Ülkede çok ekonomik koşullarla endüstri mühendisliği alanında lisans eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.  Gelişmiş sosyal imkanları ve kaliteli akademik kadrosuyla Ukrayna üniversitelerinden endüstri mühendisliği bölümlerini Rusça, İngilizce ya da Ukraynaca olarak tamamlayabilirsiniz.

Ukrayna’da endüstri mühendisliği okumak için sınava girmenize gerek yok. Lise diplomanızı aldıktan sonra başvuru sürecini tamamlayarak istediğiniz üniversitenin endüstri mühendisliği bölümlerinde lisans eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Ülkede endüstri mühendisliği başvuru süreci için danışmanlık hizmetimizden faydalanarak üniversiteye başlayabilirsiniz.  Odessa, Kiev gibi gelişmiş şehirlerde endüstri mühendisliği eğitimi için bizi aramanız yeterlidir.

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir