Ukrayna’da Ekonomi Okumak

Ekonomi sistemi dünyadaki insan etkinliklerinin olduğu süre boyunca her zaman var olacaktır. Bu yüzden de üniversitede ekonomi okumak her zaman popüler olmuştur. Ancak son zamanlarda pazarlama alanında internet sayesinde sınırların kalkmasıyla ekonomi alanında yabancı dil daha gerekli hale gelmiştir. Birçok Türk öğrenci ekonomi okumak için Ukrayna’yı tercih etmektedir. Ukrayna’da ekonomi okumak hem kaliteli eğitimi hem de yabancı dil çeşitliliği sebebiyle birçok öğrencinin ilgisini çekmektedir.

Lisans eğitimini Ukrayna’da tamamlamak isteyen öğrenciler Avrupa’nın en köklü üniversitelerinde dünyanın en profesyonel ekonomi eğitim kadrosuyla lisans eğitimini tamamlayabilirler. Ukrayna ekonomi eğitimleri çok uygun fiyatlı olduğu için Türk öğrenciler tarafından lisans, yüksek lisans ya da doktora alanında tercih edilmektedir.

Ukrayna’da Ekonomi Bölümü Olan Üniversiteler

Ukrayna’da ekonomi bölümü olan üniversite kurumları Doğu Avrupa’daki en büyük eğitim yuvalarıdır. Lise diploması ile sınava girmeye gerek kalmadan Ukrayna’da istediğiniz üniversitede ekonomi eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.   Harhov Ulusal Ekonomi Üniversitesi,  Odessa Uluslararası Ekonomi Üniversitesi,  Lviv Ulusal Politeknik Üniversitesi,  Odessa Mimarlık ve Mühendislik Üniversitesi,  Odessa Ulusal Politeknik Üniversitesi,  Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi,  Kiev Ulusal  Taras Shevchenko Üniversitesi,  Harkov Politeknik Üniversitesi,  Lviv İvan  Franko  Ulusal Üniversitesi gibi kurumlarda ekonomi okuyabilirsiniz.

Ukrayna’da ekonomi okumak isteyenler Rusça, İngilizce ya da Ukraynaca eğitim alabilirler.  Bu okullarda eğitim alabilmek için  öncelikle hazırlık eğitimini alabilirsiniz.  Hazırlık eğitimini istediğiniz okulda alabilirsiniz.  Ayrıca aldığınız diplomanın YÖK denkliği de olacaktır. Avrupa Birliği ülkelerinde de Ukrayna ekonomi diplomasının geçerliliği vardır.

Ukrayna’da Ekonomi Fiyatları

Ukrayna’da ekonomi fiyatları Dolar üzerinden belirlenir.  Okul fiyatları okula göre değişiklik gösterebilir.  Ukrayna’da ekonomi okumaya karar verenler liseden mezun olduktan sonra başvurularını yapabilirler.  Başvuru sürecinde uzman danışmanlık ekibimizle sizlere profesyonel hizmet veriyoruz.

Ukrayna’da ekonomi okumak Türkiye’de de mesleğinizi yapabileceğiniz bir diploma sahibi olmanızı sağlar. Ekonomi eğitimi 4 yıl sürmektedir. Odessa, Kiev, Harkov gibi birçok ülkede ekonomi eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.  Ukrayna’da ekonomi okumak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Başvuru süreci, konaklama, gerekli belgeler gibi tüm konularda profesyonel danışmanlarımız sizlere yardımcı olacaktır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir