Ukrayna’da Eczacılık Okumak

Eczacılık bölümü her zaman ilgi gören lisans bölümleri arasındadır.  Ülkemizde birçok üniversitede eczacılık eğitimi bulabilirsiniz.  Eczacılık bölümü yüksek puanlarla girilebilen bir fakültedir. Bu yüzden Türk öğrenciler yurtdışında eczacılık eğitimi almayı tercih ediyor. Ukrayna’da Eczacılık okumak Türk öğrenciler için son yıllarda önemli bir seçenek haline geldi.  Köklü ve öğrenci temelli bir eğitim sisteminde çok ekonomik fiyatlara okuyabileceğiniz için  Ukrayna’yı seçebilirsiniz.

Ukrayna’da  İngilizce, Rusça ya da Ukraynaca dillerinden istediğinizi tercih ederek Eczacılık eğitiminize başlayabilirsiniz. Üniversite giriş sınavı stresi yaşamadan sadece lise diplomanızla eğitiminize başlayabilirsiniz.  Ukrayna Eczacılık fakültesi bulunan üniversiteler ülkenin en köklü devlet üniversiteleridir. Alanında uzman akademisyenlerle Avrupa’nın en nitelikli eğitim sisteminde sizler de popüler bir bölüm okuyabilirsiniz.

 

Ukrayna’da Eczacılık Fakültesi Olan Üniversiteler

Ukrayna’da Eczacılık Fakültesi birçok şehirde bulunuyor. Ülkenin en köklü devlet üniversitelerinde Eczacılık bölümünden mezun olabilirsiniz.  Ternopil Tıp Üniversitesi,  Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi,  Harkov Ulusal Tıp Üniversitesi,  Lviv Ulusal Tıp Üniversitesi, Sumy Devlet Üniversitesi,  Odessa Ulusal Tıp Üniversitesi gibi en bilinen eğitim kurumlarında Eczacılık bölümünü bulabilirsiniz.

Ukrayna devlet üniversitelerinde Eczacılık akademisyen kadrosu, Avrupa’daki en nitelikli öğretim elemanlarından meydana gelmektedir.  Ukrayna’da Eczacılık okumak size birçok kazanç sağlayacaktır. Eğitim sonunda alacağınız diploma da uluslararası alanda geçerliliğe sahiptir. Ayrıca Eczacılık diplomasının YÖK denkliği de vardır. Diplomanızla ülkemizde Eczacılık mesleğini sorun yaşamadan icra edebilirsiniz.

 

Ukrayna’da Eczacılık Fiyatları

Ukrayna’da Eczacılık fiyatları üniversitelere göre değişiklik göstermektedir. Ülkedeki lisans eğitimi fiyatları birçok Avrupa ülkesinden daha uygundur. Ayrıca Türkiye ile kıyaslandığında Eczacılık Fakültesi fiyatları Ukrayna’da son derece ekonomiktir.  Eczacılık eğitimine başlamadan önce dil sorununuz varsa hazırlık sınıfını okuyabilirsiniz. Dil bilenler hazırlık sınıfını okumadan lisans eğitimlerini sürdürebilirler.

Ukrayna’da Eczacılık okumak isteyenler için Kredi Yurtlar Kurumu bursları da vardır. Burs başvurunuz olumlu sonuçlanırsa öğreniminiz boyunca burslu okuyabilirsiniz.  Ukrayna’daki en büyük üniversiteler Eczacılık bölümü başvuru süreci, başvuru sırasında istenen belgeler, başvuru konusundaki tüm detaylar hakkında bize ulaşarak danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.  Ukrayna’da sınav stresi olmadan Eczacılık eğitimi almaya hemen başlayabilirsiniz.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir