Ukrayna’da Doktora Yapmak

Üniversite eğitiminizi tamamladıktan sonra akademik kariyerinize devam edebilmek için yüksek lisans eğitiminizi de yapmanız gerekiyor.  Yüksek lisans sonrasında doktora eğitimini de yapmayı düşünüyorsanız yurtdışı eğitimini de tercih edebilirsiniz. Ukrayna, lisansüstü eğitimi için en çok tercih edilen ülkeler arasındadır. Doktora eğitimi için Ukrayna’yı da tercih edebilirsiniz.

 

Ukrayna’da doktora yapmak için yüksek lisans eğitiminizden sonra başvuru yapabilirsiniz. Ukrayna üniversiteleri kaliteli eğitim sistemi ve nitelikli akademik personeliyle doktora yapmak isteyenlerin de ilgisini çekiyor.  Ukrayna’da Kiev, Lviv, Odessa ve Harkov gibi birçok şehirde sizler de çok gelişmiş sosyal imkanlarla doktora eğitiminizi tamamlayabilir ve akademik kariyerinize yön verebilirsiniz.  Ukrayna’da aldığınız doktora diplomasıyla dünyanın birçok yerinde akademik anlamda ilerleyebilirsiniz.

 

Ukrayna’da Doktora Eğitimi

Ukrayna’da doktora eğitimi için sizler de lisans ve yüksek lisans eğitimi sonrasında başvuru yapabilirsiniz.  Doktora eğitimi sonunda hem akademik olarak geleceğiniz parlak olur hem de kendinize büyük firmalarda iş bulabilirsiniz.  Ülkemizde doktora eğitimi yapmak isteyenler ALES ya da diğer eleme sınavlarıyla boğuşmak zorundadır.

 

Ukrayna’da her yüksek lisans mezunu diplomasıyla birlikte doktora eğitimini tamamlayabilir. Ukrayna’da doktora yapmak isteyenler kendi alanında Rusça, İngilizce ve Ukraynaca dillerinde eğitimlerini tamamlayabilirler. Ukrayna’da istediğiniz alanda doktora eğitimine katılabilirsiniz. Ukrayna üniversiteleri doktora başvuruları için süreci profesyonel şeklide yürüterek bir sürprizle karşılaşmamak adına danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Medikal alanlarda dahi Ukrayna’da doktora eğitimi almaya başlayabilirsiniz.

 

Ukrayna Doktora Fiyatları

Ukrayna’da doktora fiyatları bölümlere göre değişmektedir.  Üniversiteler Dolar üzerinden doktora eğitimi ücretlerini belirliyor. Doktora diplomanız Avrupa Birliği ülkelerinin tamamında geçerlidir.  Ayrıca birçok bölüm YÖK denkliğine sahip olduğu için ülkemizde de geçerlidir.  Ukrayna’da doktora eğitiminin süresi 3-5 yıl olarak uygulanmaktadır.

 

Ukrayna’da doktora okumak için başvuru yaptığınız zaman öncelikle hazırlık eğitimi tamamlamanız gerekiyor. Hazırlık eğitimini Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce alabilirsiniz.  Hazırlık eğitiminden sonra doktorayı da tamamlayarak yurt dışında akademisyenlik de yapabilirsiniz. Ukrayna’da istediğiniz bir bölümde sınavsız olarak doktora yapabilmek adına bizimle iletişime geçebilirsiniz. Başvuru süreci, kayıt süreci, konaklama ve ulaşım süreci gibi tüm hayati konularda sizlere yardımcı oluyoruz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir