Ukrayna’da Dikey Geçiş

Türkiye’de liseyi bitirdikten sonra birçok üniversite öğrencisi ön lisans okuduktan sonra iki yıllık eğitimini dört yıla tamamlamak istiyor. Ülkemizde  üniversite okuyanlar için bu süreç zorlu bir dikey geçiş sınavından geçiyor. Ukrayna da iki yıllık ön lisans eğitiminizi tamamladıktan sonra dikey geçiş konusunda birçok kolaylık sizleri bekliyor.

Ukrayna’da dikey geçiş sürecinde hiçbir sorun yaşamadan, sınav stresi yaşamadan dört yıllık lisans eğitimini almaya başlayabilirsiniz. Ülkemizde iki yıllık ön lisans eğitimini tamamladıktan sonra da Ukrayna’da istediğiniz üniversitede lisans eğitiminize devam ederek dört yıla tamamlayabilirsiniz.  Ukrayna üniversitelerinin verdiği fırsatlar sayesinde iki yıllık ön lisans diplomanızla hiçbir sınava girmeden lisans eğitiminize 3. seneden itibaren devam edebilirsiniz.

Ukrayna’da Dikey Geçiş Fırsatları

Ukrayna’da lisans eğitiminizi dikey geçiş ile sürdürebilirsiniz. Ukrayna’da dikey geçiş fırsatları hakkında detaylı bilgi almak için Da Eğitim danışmanlık hizmetlerinden yararlanmaya başlayabilirsiniz. Meslek Yüksekokulundan mezun olduktan sonra bir yıl hazırlık eğitimi almanız gerekiyor. Hazırlık eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra kendi bölümünüzde istediğiniz üniversitede okumaya devam edebilirsiniz.

Hem sosyal hayatı hem de fırsatları ile size birçok kolaylık vadeden Ukrayna’da Ukraynaca, Rusça ya da İngilizce eğitim alabilirsiniz. Dil eğitimi ile mezun olduğunuzda tüm dünyada geçerli olan bir lisans diplomasına sahip olabilirsiniz. Dikey geçiş ile lisans eğitiminizi tamamlayacağınız Ukrayna’da çok düşük bütçelerle eğitim hayatınızı sürdürebilir ve dünyanın en köklü üniversitelerinden mezun olabilirsiniz.

Ukrayna’da Sınavsız Dikey Geçiş

Türkiye’de iki yıllık bir bölümden mezun olduktan sonra daha nitelikli bir bölüm mü okumak istiyorsunuz? Türkiye’deki dikey geçiş sınavı sizi zorluyor mu? Hiç stres yaşamanıza gerek yok. Ukrayna’da sınavsız dikey geçiş fırsatları ile Türkiye’de iki yıllık üniversite diplomanızla nitelikli bir bölüme geçiş yapabilirsiniz.

Ukrayna üniversiteleri Bologna Anlaşmasına tabi olduğundan aldığınız lisans diploması tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olacaktır. Buna ek olarak diplomanızın YÖK denkliği de vardır. Ukrayna dikey geçiş fırsatları için hemen bizimle iletişime geçin.  Da Eğitim olarak Ukrayna’da tüm dikey geçiş fırsatları, başvuru süreci ve dikey geçiş fiyatları için sizlere danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir