Ukrayna Yüksek Lisans

Ukrayna, uzun yıllardan bu yana her öğrencinin üniversite eğitimini tamamlamak için hayal ettiği ülkelerin başında gelmektedir.  Ülkede yer alan üniversiteler 1700’lü yıllara kadar gitmektedir. Ayrıca 1990’lı yılların başından bu ayna Ukrayna eğitim sistemi  Avrupa’nın en yüksek standartlarına sahiptir. Bu yüzden Ukrayna’da lisans üstü eğitim de yoğun olarak ilgi görür.

 

Ukrayna yüksek lisans yapmak isteyenler öğrencilerin meslek hayatında pratik mesleki deneyim kazanmaları adına yapıcı bir eğitim sisteminde eğitimlerini tamamlar.  Ukrayna’da Rusça, İngilizce ya da Ukraynaca dillerinde yüksek lisans eğitimlerinizi tamamlayabilirsiniz.  Ukrayna’da lisans üstü eğitimi profesyonel bir akademik kadro ve yüksek sosyal imkanlarla tamamlayabilirsiniz. Ukrayna’da yüksek lisans eğitiminize başvurmak için bizimle iletişime geçmelisiniz.

 

Ukrayna Yüksek Lisans Bölümleri

Ukrayna yüksek lisans bölümleri için birçok seçeneğiniz bulunuyor.  Ukrayna eğitim konusunda çok gelişmiş Avrupa ülkeleri arasında bulunduğu için bütçenin önemli bir bölümü eğitime yatırılmaktadır. Ülkede istediğiniz bölümde yüksek lisans eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Ukrayna’da yüksek lisans eğitimleriniz 1.5 yıl kadar sürmektedir.  İlk bir yıl eğitiminizi tamamladıktan sonra yarım dönem de öğrenciler tez süreçlerini yürüttür.

 

Ukrayna yüksek lisans eğitimi için inşaat mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, işletme, ekonomi, tarih, filoloji gibi çok sayıda bölümde verilmektedir. Ukrayna’da yüksek lisans eğitimi almak isteyenler Rusça ve İngilizce olarak tamamlanabilir.  Yüksek lisans için dil yeterliliğiniz yoksa hazırlık eğitiminizi tamamladıktan sonra istediğiniz bölüme başvurabilirsiniz. Ukrayna’da istediğiniz bölümde yüksek lisans eğitiminize başvuru için bize ulaşabilirsiniz.

 

Ukrayna Yüksek Lisans Ücretleri

Ukrayna yüksek lisans ücretleri Avrupa ve Türkiye’ye göre çok daha uygun fiyatlıdır. Yüksek lisans bölümlerinin ücretleri üniversiteye ve bölüme göre değişmektedir.  Üniversiteler yıllık ücretlerini Dolar üzerinden almaktadır. Yüksek lisans başvurusu için lisans diplomanız yeterlidir.

 

Ukrayna yüksek lisans başvurusu için sınav stresiniz de yoktur. Sınavsız olarak istediğiniz bölümde yüksek lisans eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.  Yüksek lisans bölümlerinin YÖK denkliği de bulunmaktadır. Yüksek lisans başvurularınız için bizimle iletişime geçerek başvuru kayıt belgeleri, başvuru süreci, kurumlar arası resmi yazışmalar, konaklama yeri ayarlama ve ulaşım kanallarını belirleme konusunda danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir