Ukrayna Sınavsız Üniversite Bölümleri

Bize Ulaşın

Ukrayna Sınavsız Üniversite Bölümleri

Ukrayna, son yıllarda Avrupa ve Türkiye’den çok sayıda yabancı öğrenci çekmektedir. Ukrayna sınavsız üniversite bölümleri her yıl binlerce yabancı öğrencinin Ukrayna’da eğitim almaya yönelik atılımda bulunmasını sağlıyor. Türkiye’de liseyi bitiren bir öğrenci üniversiteye girebilmek için sınava hazırlanıyor. Sınav döneminde öğrencilerin yaşadıkları stres hem kendilerini hem de ailelerini olumsuz etkiliyor.  Ülkede tıptan mühendisliğe, gemi kaptanlığından siber güvenliğe,  ekonomiden psikolojiye kadar istediğiniz her bölümde okuyabilirsiniz.

 

Ukrayna’da üniversite okumak isteyen öğrenciler bir sınava hazırlanmalarına gerek kalmadan sınavsız bir şekilde istedikleri bölümde okuyabilirler.  Ukrayna sınavsız üniversite okumak için birçok avantajı barındırıyor;

  • Ukrayna’da sosyal hayat çok ucuz olduğu için Türkiye’den çok sayıda öğrenci eğitim için tercih ediyor.
  • Ukrayna üniversiteleri köklü eğitim kurumlarıdır ve aynı kalitede diğer Avrupa ülkelerine göre çok daha uygun fiyatlı eğitim verilmektedir.
  • Ukrayna’da sadece lise diplomasıyla Odessa, Harhov, Lviv, Kiev gibi büyük şehirlerde üniversite okuyabilirsiniz.
  • Ukrayna üniversiteleri diplomaları Bologna Anlaşması çerçevesinde tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerlidir.
  • Ukrayna’da hangi liseyi bitirirseniz bitirin istediğiniz bölümde üniversite okumaya başlayabilirsiniz.

Ukrayna Sınavsız Üniversite Fiyatları

Ukrayna’da üniversite ücretleri Dolar ya da Euro üzerinden  yıllık olarak alınmaktadır.  Ukrayna sınavsız üniversite fiyatları Avrupa ve Türkiye’deki eğitim kurumlarıyla karşılaştırıldığında çok daha ekonomiktir. Orta halli Türk öğrenciler Ukrayna’da bütçelerini aşmayacak şekilde istedikleri üniversitede okuyabilirler.

 

Ukrayna’da sınavsız üniversite bölümleri arasında fark vardır. Ayrıca fiyat farklılığı şehir ve üniversiteye göre de değişmektedir.  Yurtdışında sınav stresi yaşamadan üniversite okumak istiyorsanız tek yapmanız gereken kayıt tarihlerinde Ukrayna üniversitelerine başvuruda bulunmaktır. Ukrayna üniversitelerine başvuru işlemleri için profesyonel danışmanlık hizmetimizden yararlanarak hayal ettiğiniz okula kavuşabilirsiniz.

 

Ukrayna Sınavsız Üniversite Başvurusu

Ukrayna sınavsız üniversite başvurusu yapabilmek için öncelikle lise diplomanız yeterlidir. Daha sonra danışmanlarımız başvuru süreci içinde sizleri yönlendirecektir.  Hazırlamanız gereken belgeler aşamasında, başvuru sürecinde ve başvurunun sonuçlandırılması sürecinde danışmanlarımızdan istediğiniz an destek alabilirsiniz. Ukrayna’da sınavsız üniversite bölümleri arasından birini seçerek başvuru yaptığınızda konaklama seçeneklerini ve ulaşım seçeneklerini değerlendirebilmeniz için de sizlere uzman ekibimizle destek oluyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir