Ukrayna Eğitim Danışmanlığı

Türk öğrenciler yurtdışı üniversite eğitimi için son yıllarda daha fazla başvuru yapıyor. Özellikle Ukrayna, Türk öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkeler arasında geliyor. Sizler de Ukrayna’da üniversite okumaya ne dersiniz? Ukrayna çok uzun yıllardan beri eğitim alanında Avrupa’nın önde gelen ülkeleri arasındadır. Dünyanın en eski ve köklü eğitim kurumlarına sahip olan ülkeler arasındadır.  Ukrayna üniversiteleri en çok ilgi göre eğitim kurumlarının başında gelmektedir.

Türkiye’den Ukrayna’ya üniversite eğitimi için gidecek öğrencilere başvuru sürecinden konaklamaya kadar her konuda danışmanlık hizmeti veriyoruz. Ukrayna’da eğitim danışmanlığı hizmetimiz sayesinde hiçbir sorun yaşamadan eğitiminize başlayabilir ve bir üniversite diploması almanın keyfini yaşayabilirsiniz.

 

Ukrayna Üniversite Başvurusu

Ukrayna’da eğitim almak isteyen Türk vatandaşları sadece lise diplomasıyla istedikleri kurumda tercih ettikleri bölümde lisans eğitimlerini tamamlayabilirler.  Bunun için bir sınava girmenize de gerek yok. Bize başvurduğunuzda sizlere okumak istediğiniz bölümün yer aldığı tüm üniversite seçeneklerini artı ve eksileriyle sunuyoruz.

Ukrayna’da yaşam son derece ucuzdur. Kiev, Odesa, Lviv gibi sosyal hayatı çok canlı olan şehirlerde üniversite işlemlerinizi yapabilirsiniz.  Ukrayna üniversiteleri fiziki ve kurum yönetimi bakımından son derece gelişmiştir.  Kampüslerde sosyal hayat ve eğitim materyalleri tüm Avrupa’ya rakip olabilecek büyüklüktedir. Ukrayna’da hem lisans hem yüksek lisans hem de doktora eğitimlerinizi tamamlayabilirsiniz.  Ukrayna’da üniversite başvurusu yapmak için tüm süreç boyunca uzman danışmanlarımız sizlere her konuda destek oluyor.

 

Ukrayna’da Eğitim Sistemi

Ukrayna eğitim danışmanlığı hizmeti almak için bize başvurarak süreç boyunca size destek olmamızı isteyebilirsiniz. Ukrayna köklü bir eğitim sistemine sahiptir. Avrupa’nın en eski üniversitelerini barındıran Ukrayna’da yaşama dönük, öğrenciyi merkeze alan bir eğitim sistemi vardır. Ülkedeki üniversitelerin akademik personeli de son derece profesyoneldir.

Ukrayna’da üniversite okumak isteyenler istedikleri bölümde üniversite okuyabilirler. Üniversitelerde Rusça, İngilizce ve Ukraynaca eğitim verilmektedir. Dilini geliştirmek isteyenler 1 yıl da hazırlık sınıfı okuyabilir.  Üniversite eğitimi sonunda aldığınız diploma Avrupa ve YÖK tarafından da tanınmaktadır. Ukrayna’da üniversite okumak için eğitim danışmanlığı hizmeti veren kurumumuza başvuru yaparak süreç hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir