Gumanitarni Üniversitesi

Odessa Uluslararası Gumanitarni Üniversitesi; 20 Ağustos 2002 yılında kurulmuş genç bir Ukrayna’da eğitim kurumudur. Ülkede temel bilimler üzerine eğitim veren üniversiteler arasındadır. Üniversitede temel bilimlerde başarılı olarak eğitim veren 6 adet fakülte bulunmaktadır. Üniversitede Bologna eğitim sistemi vardır. Bu haliyle Avrupa’daki rakipleriyle yarışacak düzeyde bir eğitim sistemi vardır. Üniversite genç olmasına rağmen kısa süre içinde gelişerek dünyadaki sayılı okullar arasına girmeyi başarmıştır. Üniversite Odessa şehrinde bulunur ve uluslararası bir kurumdur. Ayrıca şehirde İngilizce eğitim veren tek üniversitedir.

 

Gumanitarni Üniversitesi alttan dersi olan yabancı öğrencileri yaz okuluna bırakmaz. Ayrıca Ukrayna’da yatay geçişi kabul eden tek okuldur. Üniversitede 24 katlı yurt, konferans salonu, çağdaş tesisleri, spor kompleksleri, kafeler, kütüphane, kültür merkezi ve sinema kulübü yer almaktadır. Ayrıca Odessa şehir merkezine yürüyüş mesafesindedir. Sahile de yakın bir okuldur. Okulda Rusça, Ukraynaca ve İngilizce eğitim verilmektedir. Okul genelinde 4500 civarında öğrenci vardır. Bu öğrencilerin 3’te 1’i yabancı uyrukludur. Odessa şehrindeki tek özel üniversite olma unvanına sahiptir.

 

Gumanitarni Üniversitesi Bölümleri

Odessa Gumanitarni Üniversitesi birçok bölümde eğitim vermektedir; Eczacılık, Tıp, Diş Hekimliği, Hukuk, Yönetim, Dil Bilim ve Tercümanlık, Ekonomi, Beden Eğitimi, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ekonomi, Rus Dili ve Edebiyatı, Tercümanlık, Halkla İlişkiler, İngilizce Öğretmenliği , Hemşirelik alanlarında eğitim alabilirsiniz.

 

Üniversiteden aldığınız diplomalar mavi diploma olduğu için tüm Avrupa’da geçerlidir. Avrupa ‘da ve tüm Sovyet ülkelerinde iş bulabilirsiniz. Ayrıca YÖK denkliği de vardır. Yani ülkemizde de geçerli bir okuldur.

 

Gumanitarni Üniversitesi Konaklama

Okuldaki yurtlar son derece konforlu ve uygun fiyatlıdır. 2 ve 3 kişilik odalarda yaşayabilirsiniz. Ayrıca kendi yemeğinizi yapma şansınız da vardır. Öğrenciler için her katta çamaşır makinesi yer almaktadır. Ayrıca dört mevsim sıcak su bulunan yurtlarda eğitim görebilirsiniz. Şehir merkezine de yakın olduğu için yurt ve ulaşım açısından çok rahat edeceğiniz bir eğitim kurumudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir