Odessa Tıp Üniversitesi

Odessa Tıp Üniversitesi 1930 yılında kurulan köklü bir üniversitedir. Avrupa Üniversiteler Birliği üyesi de olan kurum ülkedeki en büyük tıp üniversitesi unvanına sahiptir. Bugün kurum bünyesinde 100’ün üstünde profesör, 800’den fazla öğretmen ve 400’ün üzerinde doçent görev yapmaktadır. Ayrıca 4500 üzerinde öğrenciye ev sahipliği yapan bir kurumdur. Lisans kurumu dünyada 57 farklı ülkeden öğrenciye modern tekniklerle eğitim vermektedir.

 

Odessa Tıp Fakültesi devlete bağlı bir kurumdur. Kurumda Rusça ve İngilizce eğitim verilmektedir. Ayrıca 27 bin metrekare alan üzerinde kurulmuştur. Fakülte içinde dinlenme tesisi, kütüphane, klinikler, bilgisayar merkezi gibi farklı kullanım alanları yer alır. Ayrıca 18 blok ve 6 yurttan meydana gelmektedir. Üniversite kütüphanesinde 1 milyon üzerinde kitap bulunmaktadır. Ülkemizden de üniversiteye olan talep her geçen gün artmaktadır.

 

Odessa Tıp Üniversitesi Bölümleri ve Fiyatları

Odessa Tıp Üniversitesinde yer alan bölümler ve fiyatlarını belirtelim;
Tıp: Rusça ve İngilizce eğitim vermektedir. Hazırlık sınıfı 1350 Dolar, lisans eğitimi ise 3800 ila 4000 Dolar arasındadır.

Diş Hekimliği: Bu bölüm de Rusça ve İngilizce olarak hizmet vermektedir. Hazırlık ücreti 1350 Dolar olan fakültede lisans eğitimi ise 3500 ile 4000 Dolar arasındadır.

Eczacılık: Hazırlık sınıfı 1350 Dolar olan bölümde lisans eğitimi 3200 ile 3500 Dolar arasındadır. Rusça ve İngilizce olarak eğitiminizi sürdürebilirsiniz.

Fizik Tedavi: Bu bölüm sadece Rusça eğitim vermektedir. Hazırlık sınıfı 1350 Dolar, lisans eğitimi ise 3000 Dolar olarak belirlenmiştir.

 

Odessa Konaklama Seçenekleri

Odessa Tıp Üniversitesi öğrencileri olarak ev de kiralayabilirsiniz. Kiralık ev sayısı azdır. Bu yüzden fiyatlar ülkemizde göre yüksektir. Öğrenciler geniş ve şehir merkezindeki evlerde kalabilir ya da yurtlarda da konaklama çözümleri bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir