Odessa Denizcilik Üniversitesi

Odessa Denizcilik Üniversitesi; 1930 yılında Su Taşımacılığı ve Su Mühendisliği Enstitüsü olarak faaliyetlerine başlamıştır. Kurum 1994 yılında bugünkü adını almıştır. 2002 yılında ise devlet kararıyla daha kurumsal olmasını sağlayan “Ulusal” unvanını da almıştır. Okulda eğitim dili Rusçadır. Okulda lisans, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde eğitim faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.

 

Okul denizcilik eğitiminde dünyada önde gelen bir kurumdur. Akademik faaliyetlerin yanında sosyal imkanlar bakımından da gelişmiştir. Üniversite içinde kafeler, öğrenci kulüpleri, geniş ve modern yemekhane, spor kompleksi, olimpik yüzme havuzu ve donanımlı bir hastane yer alır. 2003 yılında ISO 9001: 2000 kalite belgesini almıştır. Okul bünyesinde 50’nin üzerinde profesör ve 400 üzerinde öğretim görevlisi vardır. Okulda teorik eğitimin yanında uygulamalı eğitimler de büyük bir titizlikle yürütülür. Her yıl en az 1000 donanımlı uzman mezun eden bir kurumdur.

 

Odessa Denizcilik Üniversitesi Bölümleri

Okulda denizcilik alanında birçok bölüme kayıt yaptırabilirsiniz. Kayıt işlemi için lise diplomanız yeterli olacaktır. Okul bünyesinde Gemicilik Kaptanlığı, Navigasyon Teknolojisi, Gemi Enerji Denetim İşletmeleri, Elektrik Sistemleri ve Ulaştırma Kompleksleri, Radyo-Elektronik Yapıları ile Sistemleri ve Sistem Kompleksler, Deniz Hukuku Bilimi bölümlerini bulabilirsiniz.

 

Odessa Denizcilik Üniversitesi, tarafından verilen diploma ülkemizdeki tek yetkili kurum olan YÖK tarafından kabul edilmektedir. Yani diplomanız için kolayca denklik belgesi alabilirsiniz. Öğrenciler 4 yıllık lisans eğitimi ve 1 yıllık gemi stajı yaparak diplomalarını alırlar.

 

Odessa Denizcilik Üniversitesi Konaklama

Üniversitenin kendi bünyesindeki yurtlar öğrencilerin konaklaması için idealdir. Üniversite bünyesinde yer alan yurtlarda konaklama ücretleri çok uygundur. Ayrıca öğrenciler kendilerine özel ev de kiralayabilirler. Ev kiraları Odessa şehrinde diğer büyük şehirlere oranla daha uygun fiyatlıdır. Şehirde ulaşım faaliyetleri de gelişmiş ve ekonomiktir.
.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir