Kiev Politeknik Üniversitesi

Kiev Politeknik Üniversitesi; 1898 yılında kurulmuştur. Uzun yıllardan beri birçok ülkeden öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Türkiye’den de son yıllarda çok sayıda öğrenci çekmektedir. Ukrayna’da en çok tercih edilen kurumlardan biridir. Eğitim kalitesinin yüksek olması tercih sebebidir. Üniversite büyük bir alana kurulmuştur. Okul bünyesinde 23 fakülte, 10 mühendislik merkezi, 13 araştırma enstitüsü ile birlikte eğitim merkezi bulunmaktadır.

 

Üniversitede 40 bin civarında öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Okulda 200 üzerinde profesör, 1800 üzerinde doçent ve öğretim üyeleri vardır. Kurumun eğitim dili Rusça, Ukraynaca ve İngilizcedir. Günümüzde 112 farklı ülkeden 6 bin civarında öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Türk öğrenciler tarafından da tercih edilen bir okuldur. Okuldan mezun olan kişiler diplomat, teknik sahalardaki üst düzey görevliler ve iş adamları bulunmaktadır. Ayrıca kurum dünyada ilk 1000 üniversite arasına girmeyi başarmıştır.

 

Kiev Politeknik Üniversitesi

Kiev Politeknik Üniversitesi Eğitim ve Yaşam

Ülkedeki en gelişmiş üniversiteler arasındadır. Dünyadaki çok sayıdaki ülkeye göre çok daha uygun fiyatlı eğitim alabileceğiniz bir ülkedir. Ayrıca Kiev şehri konaklama ve ulaşım imkanları bakımından da son derece rahat bir okuldur. Özellikle metro öğrenciler için ekonomik bir taşıma aracıdır.

 

Okulda yabancı öğrenciler için yurt imkanı da vardır. Yurt ücretleri son derece uygun maliyetlidir. Ayrıca üniversitenin konumu tercih edilme sebepleri arasında gösterilmektedir.

 

Kiev Politeknik Üniversitesi Fakülteleri ve Denklik Şartları

Kurumda 23 fakülte vardır. Bu fakülteler makine mühendisliğinden uzay ve havacılık mühendisliğine kadar birçok seçeneği barındırmaktadır. Ayrıca Tıp mühendisliği ve Radyo Mühendisliği gibi ilginizi çekecek özel bölümler de bulabilirsiniz. Üniversiteden aldığınız diploma ülkemizde YÖK tarafından kabul edilmektedir. Yani lisans, yüksek lisans ve doktora diplomalarınız Türkiye’de geçerli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir