Kiev Havacılık Üniversitesi

Kiev Havacılık Üniversitesi; ülkedeki “Ulusal” statüsüne sahip okullardan biridir. Okul 1933 yılından bu yana eğitim veren Avrupa standartlarında bir kurumdur. Üniversite havacılık ve uçak üretimi alanlarında dünyadaki en iyi kurumlar arasında gösterilmektedir. Ayrıca okulun kendine ait hava filosu vardır. Bu filo sayesinde profesyonel eğitim verilmektedir. Üniversite 72 hektarlık geniş bir arazi üzerinde yer almaktadır. Üniversite kampüsü içinde hastane, öğrenci yurdu, yat kulübü, spor merkezi ve büyük bir yemekhane bulunmaktadır.

 

Üniversitede uçak, uçuş simülatörleri, havacılık motorları, modelleme stantları, test tezgahları, pano sistemleri ve binlerce bilgisayar kapasiteli ve 3 milyon kitaplı bir teknoloji kütüphanesi vardır. Okulda eğitim dili İngilizce ve Rusçadır. Okulda14 akademik bina ve 19 tane fakülte bulunmaktadır. Lise diplomanızla istediğiniz bölümde eğitim görebilirsiniz.

 

Kiev Havacılık Üniversitesi’nde Konaklama ve Yaşam

Üniversite Avrupa ve dünya standartlarında eğitim veren bir kurumdur. Ayrıca üniversite yemekhanelerinde yemek maliyetleri çok uygun fiyatlıdır. Yurtlarda her odada mutfak ve banyo bulunur. Öğrenciler 2,3 ve 4 kişilik odalarda kalabilir. Yaptırdığınız öğrenci sağlık sigortasıyla birlikte bir sorun olduğunda Nau Tıp Merkezine başvurabilirsiniz.

 

Kiev Havacılık Üniversitesi taban puan alma ya da sınava girme zorunluluklarını sizlere sunmaz. Okulda lisans eğitimi alabilmek için sınav şartı yoktur. Ayrıca şehirde ev bulmanız da kolaydır. Sadece kiralar biraz pahalı olabilir. Ancak Kiev şehrinde ulaşım ve yaşam diğer Avrupa ülkelerine göre çok daha ucuzdur.

 

Kiev Havacılık Üniversitesi Eğitim Ücretleri

Okulda hem teorik hem de uygulamalı dersler vardır. Avrupa’da aynı standartlarda eğitim veren kurumlara göre çok daha uygun fiyatlara eğitim vermektedir. Üniversitede çok uygun fiyatlara eğitim alabilir ve sonrasında Türkiye ve dünyanın birçok yerinde iş bulabilirsiniz. Fiyatlar hakkında bilgi almak için danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir