Harkov Karazin Üniversitesi

Karazin Üniversitesi, Ukrayna’da eğitim görebileceğiniz en kaliteli üniversiteler başında gelmektedir. Üniversitede lise diplomanızla kolayca eğitim faaliyetlerinizi yürütebilirsiniz. Üniversite, Ukrayna Milli Eğitim Bakanlığı verilerine göre ülkenin en kaliteli 3 üniversitesinden biridir. En iyi 500 üniversite sıralaması içinde yer almaktadır. Son verilere göre sıralaması ise 490 olarak açıklanmaktadır.

 

Karazin Üniversitesi, Avrupa’daki en köklü üniversitelerden biridir. Ayrıca kaliteli eğitimi de prestij kazanmasını sağlamaktadır. Harkov Üniversitesi 1804 yılında adını taşıyan Vasily Karazin tarafından kurulmuştur ve 1804 yılından bu yana Ukraynada eğitim vermektedir. Üniversite Ukrayna’da ikinci büyük şehir ve eski başkent Kharkiv şehrinde yer alır. Üniversiteden aldığınız diploma ülkemizde de denklik konusunda sıkıntı yaratmaz.

 

Kharkiv şehri 1.5 milyon nüfusa sahiptir. Ülkede 90 birden fazla üniversite vardır. Bu yüzden nüfusun önemli bir bölümü öğrencidir. Ülkede öğrenciler şehri ve gençlik başkenti olarak anılmaktadır. Şehirde her ülkeden insanları bulabilirsiniz. Ülkedeki global merkezlerden biridir. Karazin Üniversitesi bünyesinde düzenlenen çok sayıda yarışmaya da katılabilirsiniz.

 

Karazin Üniversitesi Bölümleri

Üniversite bünyesinde çok sayıda bölüm okuma şansınız vardır. Okulda; genel tıp, yönetim, bilişim bilimleri, hukuk, uluslararası hukuk, jeoloji, biyoloji, ekoloji, iş ekonomisi, ekonomi, uluslararası ekonomi, İngiliz dili ve edebiyatı, Alman dili ve edebiyatı, Fransız dili ve edebiyatı, Ekoloji, finans bankacılık ve sigortacılık, pazarlama, İngilizce İspanyolca tercümanlık, İngilizce Çince tercümanlık, tarih ve arkeoloji, bilgisayar mühendisliği, matematik ve uluslararası ilişkiler okuyabilirsiniz.

 

Karazin Üniversitesi Konaklama Seçenekleri

Kharkiv şehrinde en sık kullanılan konaklama yurtlardır. Öğrenciler çok uygun fiyatlara üst düzey yurtlarda kalabilirler. Ayrıca ev kiralama seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Hazırlık döneminden sonra eve çıkabilirsiniz. Ev kiralama maliyetleri son derece uygundur. Bunun yanında Karazin Üniversitesi öğrencileri özel yurt ya da hostel konaklamalarını da tercih edebilir. Ancak daha çok üniversite yurdu ve ev seçenekleri değerlendirilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir